تلفیق موفق خانه سالمندان و مهدکودک در انگلستان

تلفیق موفق خانه سالمندان و مهدکودک در انگلستان

تلفیق خانه سالمندان و مهدکودک

با اجرایی شدن ایده تلفیق موفق خانه سالمندان و مهدکودک در انگلستان اکنون افراد مسن و کودکان این فرصت را دارند که هر روز را در کنار یکدیگر سپری کنند و از مزایای این هم‌نشینی بهره‌مند شوند. این اقدام به پیشرفت‌های بزرگی در زندگی تمام مشارکت‌کنندگان منجر شده است.

خانه سالمندان Belong Chester در انگلستان نخستین محیط مراقبتی سالمندان است که در آن کودکان و بزرگسالان هر روزشان را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند. این خانه در یک مجتمع پنج‌طبقه ساخته شده در مرکز شهر چستر با آجرنمای زیبایی به رنگ قرمز قرار دارد.

خانه سالمندان یادشده مکانی شاد است که بیشتر ساکنان آن به مشکل زوال عقل دست‌وپنجه نرم می‌کنند. با این حال همگی این فرصت را دارند که به‌طور روزانه با کودکان تعامل داشته باشند.

کودکان روزها را در مهد کودک و نزدیکی سالمندان و شب‌ها را در کنار خانواده خود سپری می‌کنند. در این مدت هیچ مورد برنامه‌ریزی شده‌ای دخیل نیست، کارکنان تنها وظیفه نظارت به امور را برعهده دارند و یادگیری به‌صورت واقعی رخ می‌دهد. نتیجه این عمل برای کودکان، افراد مسن و حتی خانواده‌های آن‌ها بسیار چشمگیر و موفقیت‌آمیز بوده است.

سالمندان به‌وفور نشانه‌هایی از روحیه بالا و آرامش را از خود نشان می‌دهند و در حال مقابله با بیماری‌های خود هستند. آن‌ها که در دوران جوانی به‌واسطه اشتغال یا هر دلیل دیگر از تماشای رشد و پرورش کودکان خود محروم بوده‌اند، اکنون در شرایط روحی خوبی به‌سر می‌برند. کودکان نیز با مسئولیت‌پذیری، هم‌دلی و نحوه برقراری درست ارتباط آشنا شده‌اند. این هم‌زیستی به بهبود روند تغذیه و تشویق آن‌ها به سالم‌خواری منتهی شده و به آن‌ها در انتخاب کلمات درست برای استفاده در موقعیت‌های گوناگون کمک چشمگیری کرده است. خانواده‌های سالمندان ساکن و کودکان ثبت‌نام‌شده در مهد کودک تلفیقی از نتایج ناشی‌شده از این ادغام بسیار احساس رضایت داشته‌اند.

منبع: خبرگزاری ایمنا